Konkurs fotograficzny „Moje piękne śniadanie”

Uczniowie naszej szkoły spróbowali swych sił w konkursie na fotografię kulinarną. Wyłoniono prace autorów najciekawszych fotografii kulinarnych przedstawiających śniadanie.

I miejsce Oskar Lipiński 7A

II miejsce Michał Jedlina 7A

III miejsce Lena Bednarska 4A

III miejsce Aleksandra Lewandowska 7B

Martwa natura to kompozycja jak sama nazwa wskazuje złożona nieożywionych przedmiotów. Często składają się na nią najróżniejsze produkty spożywcze, jak owoce, pieczywo, jaja itp., czasem układane w kompozycję mającą sugerować gotowy posiłek, np. śniadanie.
Fotografia kulinarna to dziedzina fotografii, która nawiązuje stylistyką do tradycji malarskich martwych natur.
Złożone, wysmakowane kompozycje, kolory, zestawienia faktur przywodzą często na myśl kunsztowne martwe natury Pietrera Claesz i innych mistrzów. Celem tego nurtu jest prezentowanie pomysłowego i zarazem pięknego podawania potraw.