Rok szkolny 2013/2014

W szkole realizowany jest Szwajcarsko – Polski Program Współpracy (KIK-34) pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Podstawowym celem Projektu KIK-34, realizowanego w latach 2011-2017 na terenie całego kraju, jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej. Głównym realizatorem Projektu jest Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, a partnerami: Akademia Wychowania Fizycznego    w Warszawie, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Polskie Towarzystwo Dietetyki.

Projekt ten, współfinansowany przez Rząd Szwajcarii, to jedno z pierwszych przedsięwzięć tego typu realizowanych w Polsce, jest także objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej.

 Kwiecień

"Olimpiada Dobrej Formy"

W kwietniu odbyło się podsumowanie projektu "Olimpiada Dobrej Formy" pod hasłem "Odżywiaj się zdrowo, żyj na sportowo" 

Klasy I-III
Zawody sportowe

DSCN0960DSCN0958DSCN0963DSCN0939DSCN0949

Przygotowanie sałatek

DSCN1004DSCN0991DSCN0995DSCN0998DSCN0993

Plakaty

DSCN0999DSCN1000DSCN1001DSCN1002DSCN1007

Podsumowanie 

DSCN1086DSCN1097DSCN1090DSCN1105DSCN1083

więcej zdjęć...

Marzec

Maraton Dbam o Zdrowie 

Bronze Label Road Race – taki tytuł przyznała Łódź Maratonowi Dbam o Zdrowie International Association of Atheletics Federation (IAAF). To pierwsze takie wyróżnienie dla biegu z Polski. Na całym świecie jest zaledwie 56 maratonów certifikowanych przez IAAF.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma krótką historię, ale już aspiruje do elity polskich i europejskich maratonów. Przyznanie nam tytułu IAAF Bronze Label Road Race jest potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych obowiązujących na naszych zawodach. Warto również zwrócić uwagę na doskonałe czasy zwycięzców. W tym roku Karolinie Jarzyńskiej zabrakło zaledwie 37 sekund do poprawienia rekordu kraju, ale jej wynik (2:26:44) i tak jest jednym z najlepszych w historii polskiej lekkoatletyki – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach    11-13 kwietnia. Zapisy na wszystkie biegi odbywają się poprzez stronę internetową. Zapraszamy chętnych rodziców do udziału www.lodzmaraton.pl.

Luty

28 lutego zorganizowaliśmy po raz drugi obrady ,,okrągłego stołu,,. Temat obrad ,,Jak dbamy o zdrowie w naszej szkole";.  Podczas obrad dyskutowaliśmy co nam się podoba, co możemy jeszcze zmienić. Uczniowie zgłosili pomysł stworzenia listy przebojów na przerwę muzyczną i taneczną , zakup różnorodnych gier na przerwy planszowe oraz mini rozgrywki sportowe.Bardzo dziękujemy za udział w obradach przedstawiciela rodziców p. Jacka Grochowskiego . Zdanie rodziców, ich pomysły i wsparcie w naszych działaniach jest bardzo ważne, dlatego było nam miło gościć przedstawiciela rodziców.Zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych na temat ,,Jak dbamy o zdrowie w naszej szkole"W sklepiku szkolnym odbyła się degustacja mandarynek oraz kanapek z twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem. Jak zwykle było pysznie i wesoło.


 

Grudzień

W naszej szkole odbyła się zbiórka funduszy na szczepionki DLA DZIECI W Sierra Leone

W  ramach akcji ,,Gwiazdka dla Afryki’ fundacji UNICEF, zebraliśmy 250 zł. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji bardzo dziękujemy.

Listopad

Święto owoców i warzyw

Dnia 8 listopada klasy I-III obchodziły Święto Owoców i Warzyw. Uczniowie klas I i II przygotowali soki owocowe i warzywne, a z klas III- surówki i sałatki z owoców i warzyw.

Klasy przygotowały stoiska ze swoimi smakołykami- później odbyła się degustacja.

Stoisko kl.IIIb - sałatki, surówki i hasło zachęcające do spożywania owoców iwarzyw
Stoisko kl.IIIb - sałatki, surówki i hasło zachęcające do spożywania owoców iwarzyw
Degustacja potraw
Degustacja potraw
Hasła zachęcające do picia soków - kl.Ia
Hasła zachęcające do picia soków - kl.Ia
Potrawy znikały w szybkim tempie
Potrawy znikały w szybkim tempie
Przygotowania do degustacji.
Przygotowania do degustacji.
Pyszne sałatki i surówki
Pyszne sałatki i surówki
Soki (i informacje) przygotowane przez kl.IIa
Soki (i informacje) przygotowane przez kl.IIa
Soki do degustacji
Soki do degustacji
Soki wykonane przez uczniów kl.Ib
Soki wykonane przez uczniów kl.Ib
Stoisko kl.IIIa - surówki, sałatki oraz informacje o produktach i przepisy
Stoisko kl.IIIa - surówki, sałatki oraz informacje o produktach i przepisy

W tym roku szkolnym uczestniczymy w szwajcarskim programie ,,Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej’’

30 października odbyły spotkania z dietetykami z natur house dla uczniów klas czwartych. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jak się prawidłowo odżywiać i dbać o swoją wagę. 6 listopada podczas spotkań z rodzicami również można było skorzystać z porad dietetyka.

Od października podczas długiej przerwy zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy przy muzyce  ,,Wyginam śmiało ciało’’


więcej zdjęć...

Październik

Nasza szkoła bierze udział w programie "WF z klasą". To nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu "Gazety Wyborczej" i portalu Sport.pl. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach.

W dniu 18 października odbył się SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ. Pragnęliśmy stworzyć atmosferę, w której każdy uczeń i nauczyciel będzie mógł swobodnie wyrazić swoją opinię czy pomysł na nowoczesne i mądre lekcje WF-u.

Wczesniej uczniowie dyskutowali w klasach, podczas godzin wychowawczych i w czasie lekcji wychowania fizycznego. Podczas debaty przedstawiono wypracowane postulaty. Trwała ona dwie godziny, wypracowaliśmy wspólne wnioski, które bedziemy wprowadzać w życie.


Uczniowie wykonali plakaty dotyczące wymarzonej lekcji WF-uDSCF8025
DSCF8025

  

Dzień pieczonego ziemniaka

Wrzesień

W naszej szkole odbył się dzień rybny pod hasłem: „Ryby głosu nie mają, zdrowia dodają”. Klasy przygotowały wspaniałe plakaty, a wraz z nauczycielami wyśmienite pasty rybne. Odbyła się degustacja potraw. Naszym rodzicom też bardzo smakowało.


zobacz więcej zdjęć...

Powrót

Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.sp65lodz.pl/swiss-20132014/