Uwaga! Rekrutacja dzieci na bezpłatne zajęcia na Politechnice Łódzkiej dla uczniów naszej szkoły.

 

Miło mi poinformować, iż w lipcu rusza rekrutacja do Projektu Politechniki Łódzkiej „Ścieżki Młodych Odkrywców”.  Grupa wiekowa  7 - 16 lat.
Politechnika Łódzka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Ścieżki Młodych Odkrywców” w ramach złożonego przez Uczelnię wniosku o dofinansowanie w konkursie nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 na projekty w programie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

W związku z tym nasza szkoła realizująca w kwietniu Projekt Miniphanomenta otrzymała możliwość zapisu naszych uczniów na bezpłatne zajęcia na Politechnice Łódzkiej.

Zapisów dokonują rodzice dzieci.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się w czasie wakacji - od lipca i na kolejne semestry.

Należy śledzić stronę  https://www.p.lodz.pl/pl/lud, gdzie pojawią się informacje, w zakładce z lewej strony - „Ścieżki Młodych Odkrywców”. Więcej informacji o projekcie na librusie.

Zachęcam do udziału w projekcie i rozwijania różnorodnych pasji.

Regina Bednarczyk - nauczyciel przyrody i geografii.


Wf z Pszczółkami

W dniu 14 czerwca w naszej szkole odbyła się lekcja wychowania fizycznego dla dzieci z przedszkola nr 140. Grupa Pszczółek na salę gimnastyczną zabrała ze sobą entuzjazm, radość i pozytywną energię. Uczyła się skoku przez skrzynię, stania na rękach oraz przewrotów, a następnie rozegrała mecz piłki nożnej, dziewczynki kontra chłopcy, który zakończył się remisem 1:1. Pszczółki świetnie radziły sobie zarówno w czasie ćwiczeń gimnastycznych, jak i w zmaganiach na boisku szkolnym. Tak trzymać Pszczółki 😀😀😀 

Do zobaczenia ⚽🏈🏀🏌🏆

 Piknik integracyjno - sportowy

W dniu 12 czerwca uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w spotkaniu integracyjnym , organizowanym przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Na stadionie AZS zorganizowane zostało szereg sportowych atrakcji  dla dzieci i młodzieży  z  łódzkich szkół. Uczestnicy dobrze bawili się pokonując zwinnościowe, zręcznościowe  tory przeszkód. Całości towarzyszyło : dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, foto –budka.


 


Jeszcze o Pikniku Szkolnym

Tak oto, nasz gość specjalny, Pani Małgorzata Niemczyk, relacjonowała swój udział w naszym pikniku.

Serdecznie dziękujemy, Pani Małgorzato, za Pani obecność i aktywny udział w zmaganiach na boisku.


PIKNIK SZKOLNY

W dniu 8 czerwca 2018 r. na boisku naszej szkoły odbył  się "Piknik szkolny", w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice nauczyciele i i inni pracownicy szkoły.  W programie było wiele atrakcji: zawody sportowe,  zajęcia plastyczne, pokaz talentów. Odbył się także mecz piłki siatkowej Rodzice - Nauczyciele. Drużynę nauczycieli wspomogła  pani Małgorzata Niemczyk mistrzyni Europy. Sponsorami naszego pikniku była Rada Osiedla "Bałuty - Centrum" oraz Rada Rodziców  naszej szkoły

Fotorelacja z pikniku


Konkurs plastyczny "Z przyjaźnią ci do twarzy"

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu "Z przyjaźnią mi do Twarzy". Na konkurs nadesłano 235 prac z 25 placówek. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach określonych w regulaminie Konkursu. Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 15.06 o godzinie 9:00 do Szkoły Podstawowej nr 65 w Łodzi."

wyniki konkursu...


Wizyta na Politechnice Łódzkiej

W poniedziałek 4 czerwca klasa VII b  uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Biotechnologii i Nauki o Żywności. Sprawdzaliśmy skład produktów i  uczyliśmy się czytać etykiety.  Dowiedzieliśmy się, które substancje zawarte w żywności są najbardziej szkodliwe dla naszego zdrowia i wpływają np. na brak koncentracji (fenyloalaniny) .

Odwiedziliśmy też hale maszyn na Inżynierii materiałowej i zobaczyliśmy, jak wglądają dzisiejsze tkaniny produkowane np. dla wojska, policji czy też dla sportowców. To nasza kolejna wycieczka zawodoznawcza.

   


XVI Konkurs Wiedzy o Ptakach „Hej dzieciaki, jakie to ptaki”

9 maja odbył się konkurs wiedzy ornitologicznej „Hej dzieciaki, jakie to ptaki” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Naszą szkołę reprezentowała Michlina Więcek z klasy VI a . Michasia od lat interesuje się ptakami. W konkursie zajęła I miejsce rozwiązując najlepiej test, rozpoznając głosy ptaków i poszczególne okazy na fotografii. Gratulujemy Michasi, a miłośników ptaków zapraszamy na wycieczki ornitologiczne organizowane przez  SP 7 i do udziału w konkursie w przyszłym roku.Plastyka w plenerze

Korzystając z pierwszych słonecznych dni uczniowie klasy III D wybrali się na lekcję plastyki w plener. Poznali nową technikę pracy: malowanie na folii. Tematem pracy było: Witamy wiosnę.

Mimo iż każdy uczeń malował indywidualnie, powstała wspaniała, spójna w formie praca zespołowa.„Olimpiada Wiosenna”

W dniu 26.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się Wiosenna Olimpiada

 W zawodach rywalizowały cztery drużyny uczniów z klas II i III ze szkół: SP 30 i SP 65.

Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w konkurencjach sportowych. Przyświecało im hasło: „Najważniejsza jest dobra zabawa”, jednocześnie przestrzegały zasad fair play. Mali sportowcy wykazali się niemałą sprawnością.

Olimpiada miała na celu integrowanie dzieci, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego.

 Na zakończenie olimpijskich potyczek kapitanowie drużyn odebrali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe dla szkół. Również każdy zawodnik otrzymał nagrodę indywidualną. Niespodzianką dla  wszystkich był kolorowy wiosenny  poczęstunek ze słodkich soczystych owoców oraz soki i napoje.

 

 


 


Piłka nożna dziewcząt

W dniu 24 kwietnia w naszej szkole odbyły się półfinały i finał piłki nożnej dziewcząt w ramach igrzysk dzieci organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy

I miejsce - SP 160

II miejsce - SP 6

III miejsce - SP 111

IV miejsce - SP 142

V miejsce – SP 162

Najlepszy zawodnik turnieju – Pokorska Kinga (SP 6)

Najlepszy strzelec turnieju – Redłowska Tatiana (SP 160)

Najlepszy bramkarz turnieju – Krzywańska Natalia (SP 111)

 


 


Konkurs plastyczny "Świat baśni rosyjskich - Władcy baśniowych krain"

Michasia Więcek i Ania Ginter, zdobyły I i II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego pt. „Świat baśni rosyjskich - Władcy baśniowych krain". Gratulujemy.Szkolna siłownia

W środę 18 kwietna 2018 roku miało miejsce oficjalne otwarcie szkolnej siłowni dla uczniów.

Uroczystego przecięcia wstęgi podczas otwarcia dokonali zaproszeni goście Pan Lech Lewandowski przewodniczący i Pan Mariusz Starczewski przedstawiciel Rady Osiedla Bałuty Centrum. Przedsięwzięcie  to uatrakcyjniło bazę sportową oraz zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole. Stało się to możliwe dzięki Radzie Osiedla Bałuty Centrum , która przeznaczyła środki finansowe na kupno  sprzętu sportowego znajdującego sie w siłowni.

DZIĘKUJEMY !!!

 

 Miniphanomenta - laboratorium wyobraźni.

 Miło nam poinformować Państwa, iż w dniach 9 – 20 kwietnia 2018 r. nasza szkoła gości wystawę Miniphanomenta, która została nam wypożyczona przez Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej.

Miniphanomenta to mini centrum nauki w szkole do samodzielnego eksperymentowania.

Pomysłodawcą i twórcą jest profesor Lutz Fiesser z Niemiec. Profesor 15 lat temu stworzył Miniphanomentę , aby dać dzieciom możliwość samodzielnego odkrywania i doświadczania.

Obecnie Wystawa jest w 5 krajach Europy. Nasza szkoła jest 17 szkołą w Polsce, w której zagościła. Składa się ona z 38 stacji. Miniphanomenta to eksperymenty bez opisów. Dziecko ma możliwość pomyślenia, jak coś zrobić i doznania satysfakcji z samodzielnego dojścia do rozwiązania. Nauczyciele nie podają gotowych rozwiązań, mogą jedynie naprowadzać dzieci pytaniami. Wystawa oparta jest o metodę Inquiry-Based Science Education - IBSE.

 

Rodzice będą mogli zwiedzać Miniphanomentę i eksperymentować razem z dziećmi 

w czwartek 19 kwietnia w godz. 15: 00 - 18: 00.

Serdecznie zapraszamy całe Rodziny.


link...


                                                        Obchody Dni Frankońskich w Łodzi

14 kwietnia w Centrum Handlowym Sukcesja odbyła się impreza z okazji obchodów Dni Frankofońskich w Łodzi. Nasi uczniowie - laureaci Małego Festiwalu Piosenki Francuskiej (Hania Cendrowicz, Bartosz Orzechowski, Natalia Sikora-Fernandez oraz Nadia Wolska) zaprezentowali na scenie swoje talenty muzyczne śpiewając piosenki w języku francuskim.Mały festiwal piosenki francuskiej

7 kwietnia odbył się wojewódzki Mały Festiwal Piosenki Francuskiej. Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaśpiewali piosenki znanych francuskich wykonawców w języku francuskim zdobywając nagrody główne i wyróżnienia. III miejsce zdobyła Natalia Sikora-Fernandez, II miejsce – Hania Cendrowicz oraz Bartosz Orzechowski. Wyróżnienie otrzymały: Nadia Wolska oraz Julia Turalska.

 


 


Konkurs plastyczny

Szkoła Podstawowa nr 65 w Łodzi ma zaszczyt zaprosić dzieci w wieku 5-13 lat do udziału w łódzkim konkursie plastycznym - "Z przyjaźnią mi do twarzy". 
Kim jest prawdziwy przyjaciel? Czego oczekujmy od prawdziwego przyjaciela? Jak sam możesz być dobrym przyjacielem? 
O tym wszystkim opowiedzą prace dzieci, na które czekamy do 28 maja 2018 roku.

 regulamin konkursu...


Bezpieczne interneciaki

Staramy się, aby nasi uczniowie świadomie i bezpiecznie korzystali z Internetu. Prowadzone są na ten temat lekcje, pogadanki, prelekcje. W tym roku szkolnym na zakończenie cyklu lekcji o bezpiecznym Internecie uczniowie klas II i III wykonali samodzielnie plakaty na temat „Bezpieczne interneciaki”, a uczniowie klas I wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Internet – korzyści i zagrożenia”

Oto lista zwycięzców i wyróżnionych uczniów:

I miejsce Hubert Kamiński Ib

II miejsce Ania Mroziak Ia

III miejsce Hania Opach Ia

Wyróżnienia:

Hania Chojnacka, Ania Wiśniewska, Laura Majos, Marysia Wypiorczyk

Laureatom serdecznie gratulujemy!Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie

22 marca uczniowie klas III c i III d wybrali się na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie.  Przejazd autokarem umilała nam przewodniczka Pani Edyta ciekawie opowiadając o mijanych miejscowościach i atrakcjach turystycznych.

W kopalni, pod opieką dwóch przewodników, uczestnicy wycieczki odbyli długi spacer, który rozpoczął się 600 metrowym zjazdem windą, a zakończył największą atrakcją wycieczki… lizaniem ścian i sprawdzaniem czy naprawdę są słone.

W drodze powrotnej zawitaliśmy do zamku w Łęczycy, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej rycerzy i rycerstwa.

 Dzień Piegusa

1 marca po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Piegów. Uczniowie klas I – III zawitali do szkoły z namalowanymi piegami na nosach. Najwięcej piegusów było w klasie III d. Każdy piegus wyglądał uroczo i wesoło.Bal karnawałowy

Jak co roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową przystrojoną kolorowymi balonami i bibułami, a uczniowie zachwycali pomysłowymi strojami karnawałowymi. Oprawa muzyczną zajął się profesjonalny DJ, który uczył naszych milusińskich prostych układów tanecznych i przeprowadzał ciekawe konkursy.

 

 Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka

 Uczennice klasy VII b - Anna Ginter, Kaja Kozera, Kornelia Kulon uczestniczyły w projekcie Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka przygotowanym przez ŁCDNiKP i NBP. Za poster i prezentację zawodu „Architekt wnętrz” dziewczęta zdobyły III miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięskich drużyn, odbyło się podczas konferencji podsumowującej Projekt w SP 34 w Łodzi. Gratulujemy sukcesu!

 
20180112 10261520180122 10560820180122 10561220180122 11365820180122 120127

 


Dzień Zawodowca

 Uczniowie klasy VII b zdobywają informacje nt. interesujących ich zawodów, podczas wizyt w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych. Ostatnie spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich na ul. Drewnowskiej. Zorganizowali je uczniowie, aby pokazać zdobywane przez siebie kwalifikacje zawodowe i kierunki kształcenia

Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.sp65lodz.pl/rok-szkolny-20172018/