Zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się:

8.30 klasy VII i VII

10.30 klasy IV - VI

11.00 klasy I - III


Nabór do klas pierwszych

6 maja 2019 r. r. rozpoczyna się elektroniczny nabór do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020, który będzie trwał do 28 maja 2019 r. Rekrutacja odbywać się będzie w systemie elektroniczny pod adresem 

https://lodz.elemento.pl/elemento-parents//main_inactive.action

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie Urzędu Miasta Łodzi od adresem

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/nauka-i-edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/nabor-do-szkol-podstawowych/

do pobrania:

wniosek - klauzula informacyjna...

zgłoszenie klauzula informacyjna...

 

 Półkolonie w mieście

W poniższym pliku znajdą Państwo wykaz szkół organizujących półkolonie w okresie wakacji.

do pobrania...


Rekrutacja dzieci do projektu Politechniki Łódzkiej

Rekrutacja do projektu Politechniki Łódzkiej - Ścieżki Młodych Odkrywców na semestr zimowy 2019 będą się odbywały w następujących terminach:

- dla dzieci w wieku 7-8 lat (rocznik 2011-2012): poniedziałek 24 czerwca od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc

- dla dzieci w wieku 9-12 lat (rocznik 2007-2010): wtorek 25 czerwca od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc

dla młodzieży w wieku 13-16 lat (rocznik 2003-2006): od środy 26 czerwca od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc

W danym semestrze można zapisać dziecko na ŁUD lub na SMO.

Więcej informacji dot. harmonogramu zajęć na stronie: https://www.p.lodz.pl/pl/sciezki-mlodych-odkrywcow lub telefonicznie 42 631 28 09.

Przypominam Państwu iż koordynatorem Projektu jest Pani Anna Janicka z Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej

Nasza szkoła podpisała z PŁ umowę w 2018 na informowanie dzieci o Ścieżkach Młodych Odkrywców po naszym szkolnym Projekcie Miniphanomenta.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do zapisu dzieci na zajęcia organizowane przez PŁ.

Regina Bednarczyk


Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka

Dnia 5 czerwca w ŁCDNiKP odbył się Finał Konkursu Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka „Moja pasja - moja przyszłość - mój własny biznes”.

Nasza drużyna w składzie: Zuzanna Oziemska, Anna Tarczyńska, Michalina Więcek, Bartosz Ignaczak, Jakub Obidoski, z klasy VII a. zdobyła I miejsce w konkursie.

Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali opracowany przez siebie, biznesplan przedsięwzięcia uczniowskiego. Można było też obejrzeć komiksy przygotowany przez szkoły na I etap konkursu Cenne nagrody wręczył p. Sławomir Kabza z NBP i organizatorzy konkursu z ŁCDNIKP.


Nasz Szkolny Ośrodek Kariery, za swoją działalność na rzecz rozwijania postaw przedsiębiorczych dzieci, otrzymał II miejsce w Konkursie Regionalnym organizowanym przez ŁCDNiKP -

„Najlepszy Szkolny Ośrodek Kariery”, a opiekun SzOK-u, tytuł Laureata konkursu „Lider procesu kształcenia postaw przedsiębiorczych.”


   


Czwórbój Lekkoatletyczny


W dniu 21.maja na stadionie AZS odbył się Finał Mistrzostw Łodzi w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci organizowany przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Zawody przeprowadzone zostały w konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 metrów, bieg na 600 metrów. W Mistrzostwach brało udział 16 zespołów. Dziewczęta naszej szkoły drużynowo wywalczyły 11 miejsce w Łodzi.


Skład drużyny: Krystyna Balcerek 5c, Anna Socha 5c, Maria Oziemska 5a, Angelika Knieć 6b, Hanna Czerwińska 6b,Wolska Nadia 5a.


Sukcesem Angeliki Knieć jest zajęcie II –go miejsca w biegu na 60 metrów 
w rywalizacji indywidualnej.


Gratulujemy wszystkim dziewczynom i życzymy powodzenia w przyszłym roku!


więcej zdjęć: ...


II etap konkursu w ramach APDz

 

 Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie Zuzanna, Anna, Michalina, Bartosz i Jakub z klasy VII a, zakwalifikowali się do II  etapu konkursu Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka. Znaleźli się w gronie 6 najlepszych drużyn z Łodzi i wzięli udział w 2 dniowych warsztatach  wyjazdowych w Spale. Doskonalili  tam umiejętności myślenia i działania przedsiębiorczego oraz poznawali zasady tworzenia prostego biznesplanu przedsięwzięcia szkolnego. Była też okazja do odwiedzenia rezerwatu Niebieskie Źródła i zajęć terenowych oraz wywiadu z mieszkańcami Spały. W ramach wyjazdu pospacerowaliśmy po ulicach Warszawy i odwiedziliśmy interaktywne Centrum Pieniądza NBP w stolicy.

Obecnie przystępujemy do III etapu konkurs. Trwają gorączkowe prace  nad opracowaniem  biznesplanu  przedsięwzięcia szkolnego i przedstawienia go do oceny. Uczniowie wraz z nauczycielem pracują na odległość  korzystając z nowych technologii - mają własną grupę na Messengerze i pracują w chmurze.

Pracę należy złożyć do 27 maja 2019r. Dalej czeka nas prezentacja przed jury z NBP i  publicznością . Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


I etap konkursu w ramach APDz

 

Uczniowie z klasy VII a Ignaczak Bartosz, Obidoski Jakub, Oziemska Zuzanna, Tarczyńska Anna, Więcek Michalina pod kierunkiem p. Reginy Bednarczyk, wzięli udział w konkursie na komiks zatytułowany - Moja pasja – moja przyszłość – mój własny biznes. Konkurs ten jest I etapem programu edukacji ekonomicznej NBP i ŁCDNiKP Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka.

 

Uczniowie przedstawili ścieżkę kariery do prowadzenia własnej działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu studia fotograficznego realizującego zdjęcia w plenerze.


   

komiks...


 

Konkurs plastyczny

Szkoła Podstawowa nr 65 w Łodzi ma zaszczyt zaprosić dzieci w wieku 5-14 lat do udziału w II edycji konkursu plastycznego w tym roku pod hasłem "Z książką mi do twarzy". Celem konkursu jest stworzenie ilustracji do opowiadań dołączonych do regulaminu lub innych opowiadań z książki "A kiedy..." Joanny Laskowskiej wydanej przez Grupę Wydawniczą „Harmonia”.


Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w roku szkolnym 2019/20. O dokładnym terminie składania prac poinformujemy na początku przyszłego roku szkolnego.

regulamin konkursu:


Wizyta na Politechnice Łódzkiej

4 kwietnia uczniowie klas siódmych wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii w Instytucie Chemii Ogólnej i Ekologicznej Politechniki Łódzkiej. Ćwiczenia odbywały się w ramach patronatu, jakim Politechnika Łódzka objęła naszą szkołę.  

Uczniowie badali, jak zmieniają się cechy  przedmiotów zanurzonych w ciekłym azocie, poznawali właściwości suchego lodu czy sprawdzali barwy wskaźników w roztworach o różnych odczynach.Spotkanie z Żyrafką Lokatką.

Dnia 3 kwietnia naszą szkołę odwiedziła pracownica oddziału PKO BP wraz ze specjalnym gościem - Żyrafą Lokatką, która jest symbolem serwisu bankowego przeznaczonego dla dzieci w wieku 6 - 13 lat. Żyrafa Lokatka i Pancernik Hatetepes są wirtualnymi bohaterami Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, którzy w przyjazny sposób prowadzą dzieci przez świat finansów. Podczas spotkania, Żyrafa Lokatka opowiedziała uczniom klas pierwszych, skąd się wzięły pieniądze, do czego służą, jak je oszczędzać i jak mądrze nimi gospodarować. Zachęcała również do założenia własnego konta SKO.

Na koniec spotkania dzieci zrobiły sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci w Polsce. Nasze szkolne SKO liczy ponad 80 członków i prężnie się rozwija. Współpracujemy z bankiem już od 7 lat.
SKO to nie tylko nauka oszczędzania, ale także podstawy bankowości, ekonomii, przedsiębiorczości oraz ekologii i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Program pomaga dzieciom rozwinąć świadomość znaczenia pieniądza w współczesnym świecie, roli oszczędzania w życiu człowieka oraz poczucia satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów.

Zachęcamy nie tylko uczniów klas I do przystąpienia do SKO i udziału w szkolnych konkursach związanych z oszczędzaniem.

Regina Bednarczyk – szkolny opiekun SKO
Zakończenie Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie”

 

28 marca w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbyła się gala finałowa XVIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Pokochaj Czytanie”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Dozwolone do lat osiemnastu, czyli książki o mnie, o tobie, o nas”. Uczestnicy mieli wybrać i przeczytać książki o sprawach i problemach rówieśników oraz w oparciu o nie wykonać, różne, dla poszczególnych grup wiekowych, zadania konkursowe: zakładki, fotografie typu bookface, scenki i monodramy.

Nagrodzeni uczniowie z wszystkich typów szkół oraz zaproszeni goście czyli przedstawiciele Wydziału Edukacji, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Uniwersytetu Łódzkiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej oraz Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole i Wydawnictwa „Literatura” obejrzeli prezentację o historii festiwalu i podziwiali wystawę tegorocznych prac oraz uczniowskie scenki.

Rozdane zostały dyplomy i nagrody. Wśród laureatów festiwalowych konkursów znalazły się uczennice z naszej szkoły:

  • M.Paluszkiewicz i A. Grams z kl.VIIIa: wyróżnienie w konkursie „Świat pełen niespodzianek”
  • N.Sikora-Fernandez i H.Cendrowicz z kl.Va: I miejsce w konkursie „Porozmawiajmy o książce”
  • H.Chojnacka z kl.IIa: wyróżnienie w konkursie „Wyruszam w świat z książką”.

Uroczystość zakończyła się w foyer teatru luźnymi rozmowami (nie tylko o książkach) oraz słodkim poczęstunkiem.

 
Spotkanie autorskie

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z łódzkim artystą, członkiem grupy „Babcie w locie z Dziadkiem”. Pan Eugeniusz Dolat zaprezentował wybrane wiersze z książki „Koza Klementyna i inna zwierzyna”, a uczniowie mogli ją nabyć oraz zdobyć autograf i dedykację.Seminarium Problemy Ochrony Środowiska Łódź 2019

W dniu 15 marca uczennice klasy 7 b -  Malwina Edyk i Juilia Frątczak wzięły udział w XXIX Seminarium Uczniowsko-Studenckim "Problemy Ochrony Środowiska Łódź 2019" na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Uczennice przygotowały i wspaniale zaprezentowały plakat pt. "Oszczędzanie wody na ratunek przyrody".

U Seminarium wzięło udział 250  uczniów  z regionu łódzkiego.

 Drużyna Pierścienia czyli ... Drużyna Energii

Drużyna Energii to projekt, który poprzez zabawę zachęca dzieci do aktywności fizycznej –w tym roku również nasza szkoła stanęła do rywalizacji w tym projekcie.

Dzięki zaangażowaniu uczniów udało nam się wygrać dla szkoły sprzęt sportowy i przejść do kolejnego etapu.

Nagrodą w kolejnym etapie będzie wizyta jednego z ambasadorów projektu.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i liczymy na Was w kolejnym etapie.


XXVIII BAŁUCKIE SPOTKANIA RECYTATORÓW

Dziesięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego organizowanego przez Dom Kultury „Na Żubardzkiej”, który odbył się 11 marca 2019 r. Konkurencja była duża, występowało ponad 60 uczniów z łódzkich szkół podstawowych, toteż z wielką satysfakcją przyjęliśmy werdykt jury - w gronie ośmiu wybranych laureatów znalazła się

HANIA CENDROWICZ z kl. Va

Pozostali uczestnicy z SP 65 to:

Natalia Bedyk

Zuzia Olszówka

Natalia Sikora-Fernandez

Krysia Balcerek

Michalina Dąbrowska

Julia Jaworska

Jakub Kubiak

Zuzanna Socha

Zuzia Krauze

Wszyscy pięknie się zaprezentowali, ciekawie przedstawili przygotowany utwór i nikogo nie pokonała trema, a doświadczenia zdobyte w trakcie warsztatów poprzedzających konkursowe przesłuchania i sam występ na scenie- bezcenne!


Świetlica na zimowo

Kiedy teren wokół naszej Szkoły zamienił się w śnieżną krainę, postanowiliśmy urządzić konkurs na największego bałwana i "zimolimpiadę". W dniach od 5 do 7 lutego dzieci uczęszczające na świetlicę lepiły bałwany. Po za konkurencją okazały się dziewczynki z klasy IV d, których bałwan miał powyżej 150! cm wysokości. Dzielnie rywalizowali też chłopcy z III a, których bałwan był niewiele niższy, ale za to miał najwięcej kolorowych guzików. Podczas "zimolimpiady", największym powodzeniem cieszyła się konkurencja rzutu śnieżką na odległość. Ponadto uczniowie II b budowali igloo. Nasze śnieżne zabawy zakończyliśmy wielką bitwą na śnieżki, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Cieszymy się, że wykorzystaliśmy ten czas na zabawy na śniegu, ponieważ w czasie ferii śnieg stopniał.Szkolny Turniej Tenisa Stołowego


W dniu 05 lutego odbył się turniej indywidualnych gier dla dziewczynek. Spotkaliśmy się w szkolnym korytarzu, gdzie w sympatycznej atmosferze i okazywanej życzliwości wobec rywali odbywały się mecze. Dziewczyny bardzo odpowiedzialnie, 
ale z entuzjazmem podchodziły do każdego meczu. Emocji było sporo, ale również dobrej zabawy, z czego satysfakcję odczuli zawodnicy i nauczyciele.

Wyniki rywalizacji są następujące:
I miejsce- Anna Tarczyńska 7a
II miejsce- Nelly Awagian 8b
III miejsce- Roksana Kalinowska 7b
IV miejsce- Nadia Wolska 5a

GRATULUJEMY !
Dziękujemy za udział w turnieju wszystkim uczestnikom.Targi Edukacyjne

Dnia 30 stycznia  podczas zebrań z rodzicami, Szkolny Ośrodek Kariery działający w naszej szkole, zorganizował „Mini Targi Edukacyjne - Co dalej Ósmoklasisto?”

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Podczas spotkania swoją ofertę zaprezentowało 14 szkół technicznych i branżowych kształcących w różnych ciekawych zawodach, poszukiwanych przez pracodawców.

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom za prezentacje ii wyczerpujące informacje, które pomogą klasom VIII w trafnym wyborze zawodu.

 

 Zaproszenie do udziału w Mini Targach Edukacyjnych - Co dalej Ósmoklasisto?”

W związku z nowa reformą oświaty, chcąc wyjść naprzeciw uczniom klas ósmych, Szkolny Ośrodek Kariery działający w naszej szkole, organizuje 
w dniu 30 stycznia 2019 r w godz. 16 :45 – 17:30, w dniu zebrań z rodzicami 
„Mini Targi Edukacyjne - Co dalej Ósmoklasisto?”
Celem Targów jest przybliżenia uczniom oraz Rodzicom, oferty szkół technicznych i branżowych oraz zachęcenia młodzieży szkolnej do poszukiwania ciekawych zawodów na zmieniającym się rynku pracy. 

Tego dnia, na świetlicy szkolnej zaprezentują swoją najnowszą ofertę Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnychm, które odpowiedziały na nasze zaproszenie, m.in. 
- Zespół Szkół Ekonomiczno Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 
- Zespół Szkół Samochodowych 
- Zespół Szkół Przemysłu Mody
- Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków
- Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
- Zespół Szkół Budowlano – Technicznych 
- Zespół Szkół Poligraficznych nr 18 im. Mikołaja Reja
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 
- Zespół Szkół Rzemiosła
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
Będzie można porozmawiać bezpośrednio z nauczycielami i uczniami szkół oraz poznać zasady rekrutacji i nowe profile klas. Szkoły przedstawią także kalendarz Dni Otwartych. 
Zapraszamy szczególnie klasy VII i VIII, ale mile widziani będą również uczniowie klas młodszych oraz Goście zainteresowani tematyką. 
Ofertę przygotowała 
Regina Bednarczyk – opiekun SzOK-u.


 Szkolny Turniej Tenisa  Stołowego

 

W dniu 29 stycznia odbył się  turniej  gier indywidualnych  dla chłopców z klas VI,VII,VIII.  Piętnastu zawodników rozegrało turniej systemem  pucharowym. Wszyscy byli zaangażowani, prezentowali dobrą formę i postawę fair -play.
 

Wyniki rywalizacji są następujące:

 I miejsce - Frakowski Sebastian 8a

                                                               II miejsce - Peraslautsau Pavel 7a

                                                               III miejsce - Ciniecki Kacper 8a

                                                               IV miejsce - Elmerich Adam 8a

            

GRATULUJEMY !
Dziękujemy za udział w turnieju wszystkim uczestnikom.

 Kosmiczne kółko plastyczne

Na zajęciach kółka plastycznego dzieci odbyły podróż w kosmos. Uczestnicy stworzyli zachwycające pojazdy kosmiczne z nieużytków. 
 


Dozwolone do lat 18 – czyli książki o mnie, o tobie, o nas

 Zakończył się szkolny etap XVIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie. Uczniowie na podstawie trafnie dobranej literatury, wykonali interesujące prace.

 

klasy

nazwa konkursu

zadanie

zakwalifikowani do II. etapu

I-IV

Wyruszam w świat z książką

wykonanie zakładki do książki

H.Chojnacka IIa

J.Wolszczak IVa

M.Orczykowska IVc

K.Kaleta IVd

V–VI

Porozmawiajmy o książce

napisanie scenariusza i odegranie scenki

N.Sikora-Fernandez H.Cendrowicz Va

VII-VIII

Świat pełen niespodzianek

notatka i praca fotograficzna: bookface

I.Frątczak, A.Pietrzak VIIb

J.Frątczak, M.Edyk VIIb

A.Grams, M.Paluszkiewicz VIIIa
 


Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to czas wyjątkowy. W tym roku w atmosferę świąt wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów kl. 5c, 6b i 5a pod opieką s. Elżbiety i nauczycielki religii p. Ewy Juraś. Przedstawienie wzbogaciły kolędy grane na flażoletach przez uczniów kl. 3b i 6b pod kierunkiem p. Barbary Podstolskiej.
Podziękowanie


Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Koleżankom i Kolegom, za nominowanie nas do tytułu „Człowieka – Anioła” 
i piękne chwile spędzone z Wami w ten grudniowy wieczór, podczas uroczystego koncertu w Klubie Nauczyciela. Dziękujemy za wsparcie w codziennej pracy i możliwość czerpania od Was tego, co najlepsze.

Jak powiedział Jose Saramago: "Ludzie to anioły bez skrzydeł, i to właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie" - to Wy nas uskrzydlacie.

Dziękujemy

Regina Bednarczyk

Janina Kurzawska

Powrót do strony głównej

Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.sp65lodz.pl/168